Systematyczna pielęgnacja, pomoc w zaspakajaniu potrzeb dnia codziennego, ciągła rehabilitacja i usprawnianie to najważniejsze elementy pracy na rzecz mieszkanek. Dzięki dobrej współpracy z lekarzami i rehabilitantami udaje się utrzymać stabilny stan zdrowia naszych podopiecznych. Ze względu na ich liczne schorzenia konieczne są konsultacje i leczenie w poradniach specjalistycznych w Wadowicach, Krakowie, Katowicach.

Grupa naszych mieszkanek tworzy sekcję sportową “Jeżyk” i od lat należy do Olimpiad Specjalnych Polska, oddział Beskidzkie. Wytrwała praca i treningi przynoszą efekty. Mieszkanki zdobywają medale na zawodach powiatowych i ogólnokrajowych w dyscyplinach: lekkoatletyka, pływanie, tenis stołowy i badminton.

W DPS jest prowadzona rehabilitacja. Obejmuje ona zabiegi i ćwiczenia realizowane wg wskazań lekarza, dostosowane do indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia i rodzaju schorzenia mieszkanek. Dom jest dobrze wyposażony w sprzęt rehabilitacyjny: UGUL, ruchomą bieżnię, wioślarza, orbitrek, rowery, steperki, stoły manipulacyjne, przenośny sprzęt treningowy, sprzęt masujący, hydromasaż oraz lampę Bioptron.