Strona internetowa dpswadowice.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Misja

Misją Domu jest wszechstronna pomoc mieszkankom, które nie są w stanie samodzielnie zaradzić swoim potrzebom życiowym, pomoc w wychowaniu opartym na zasadach chrześcijańskiej miłości oraz zapewnienie stałej, całodobowej opieki, warunków bezpiecznego i godnego życia, intymności i niezależności, a także rozwoju osobowości i samodzielności z uwzględnieniem stopnia psychicznej i fizycznej sprawności.

Dom jest placówką pobytu stałego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w którym może przebywać 70 mieszkanek. Jak w rodzinie wielopokoleniowej są: dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

W centrum działalności Domu jest człowiek, który został powierzony naszej trosce i jest dla równocześnie darem i zadaniem. Mając na uwadze dobro tych najbardziej poszkodowanych przez los i uwzględniając godność i poszanowanie ich praw osobistych dostosowujemy zakres i poziom świadczonych usług do indywidualnych potrzeb.
Dom prowadzą Siostry Nazaretanki, dlatego szczególną wagę przywiązujemy do życia i wychowania w duchu religijnym.

Mieszkanki mają możliwość uczestniczenia w każdą niedzielę i święta we Mszy św., mogą przystępować do sakramentów świętych, modlić się w kaplicy, brać udział w cotygodniowej katechezie.

DSC_9101
Grupa I
DSC_9011
Grupa II
DSC_8778
Grupa III
DSC_8754
Grupa IV